Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych im. ks. Stanisława Staszica w Chełmie

Stres przed maturą

Stres przed maturą, jak i podczas samego egzaminu dojrzałości, jest zjawiskiem absolutnie naturalnym. Jednak siła odczuwanego stresu zależy w dużej mierze od nas samych, a dokładnie od tego jak oceniamy nasze możliwości poradzenia sobie z sytuacją stresową. Panie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Chełmie: Magdalena Bojarska - psycholog i Marta Janiszewska-Rożek - pedagog, spotkały się z naszymi maturzystami i omówiły, w jaki sposób zapanować nad stresem przed maturą jak i podczas samego egzaminu. Przyspieszony oddech, gwałtowne bicie serca, skurcz żołądka, mdłości, chichot, potok słów, płacz, spocone dłonie, zaciśnięte pięści, trzęsące się ręce. To typowe objawy stresu, którego sprawcą może być egzamin maturalny. Matura jest jedną z najbardziej stresujących sytuacji w życiu młodego człowieka, ponieważ nadajemy jej niezwykle wysoką rangę. Uczeń przygotowany intelektualnie, fizycznie i duchowo na odparcie stresu egzaminacyjnego może przystąpić do matury z większą wiarą w swój sukces. Maturzystom życzymy powodzenia!

Zajęcia zorganizowała pani pedagog Agnieszka Panas

  • 1
  • 2
  • 3

Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych
im. ks. Stanisława Staszica
ul. Jagiellońska 29
22-100 Chełm 
Szkoła: tel. (82) 563 28 38
Internat: tel. (82) 563 21 17
Sekretariat:
sekretariat@zseit-chelm.pl

librusfbytemail

Dyrektor:
tel. (82) 560 51 50
dyrektor1@zseit-chelm.pl
Wicedyrektor:
tel. (82) 563 09 45
wicedyrektor@zseit-chelm.pl
Kierownik administracji:
kierownik@zseit-chelm.pl

teamsbipckziu