Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych im. ks. Stanisława Staszica w Chełmie

Rocznica likwidacji getta

W dniu 4 listopada 2022 rozpoczęły się uroczystości upamiętniające 80. rocznicę zagłady społeczności żydowskiej chełmskiego getta, w których biorą udział przedstawiciele społeczności ZSEiT.

Dzień  6 listopada 1942 r.  w Chełmie stał się symbolem pamięci o okrutnyym pomyśle realizacji operacji "Reinhardt" zakończonej deportacją tysięcy mieszkańców miasta Chełm do obozu zagłady w Sobiborze. Ten zaplanowany holokaust zakończył trwanie wielowiekowej społeczności żydowskiej istniejącej od XV wieku i stanowiącej połowę mieszkańców Chełma w okresie międzywojennym.

Obchody rocznicowe zorganizowała Fundacja 4 Piętro we współpracy z Chełmską Organizacją w Izraelu wraz z partnerami: Muzeum Ziemi Chełmskiej im. W. Ambroziewicza w Chełmie, Chełmską Biblioteką Publiczną im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie, Państwową Szkołą Muzyczną im. Ignacego Paderewskiego w Chełmie, Forum Dialogu. oraz Forum for Dialogue Bildungswerk Stanisław Hantz e.V.

Program uroczystości dostępny na zdjęciach:

  • 1_piatek
  • 2_sobota
  • 3_niedziela
  • 4_poniedzialek
  • 5_partnerzy

 

Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych
im. ks. Stanisława Staszica
ul. Jagiellońska 29
22-100 Chełm 
Szkoła: tel. (82) 563 28 38
Internat: tel. (82) 563 21 17
Sekretariat: 7:30-15:30
sekretariat@zseit-chelm.pl

librusfbytemail

Dyrektor:
tel. (82) 560 51 50
dyrektor1@zseit-chelm.pl
Wicedyrektor:
tel. (82) 563 09 45
wicedyrektor@zseit-chelm.pl
Kierownik administracji:
kierownik@zseit-chelm.pl

teamsbipckziu