Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych im. ks. Stanisława Staszica w Chełmie

Sportowa Liga Internatów

Zwycięstwo w turnieju piłki nożnej Sportowej Ligi Internatów

W dniu 17.11.2022 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 5 odbył się turniej piłki nożnej chłopców rozegrany w ramach Sportowej Ligi Internatów. Uczestniczyły w nim drużyny z Bursy oraz internatów IV LO, ZST, ZSCKR i ZSEiT. Nasz internat reprezentowali: Bartosz Lewandowski, Kacper Kaczmarek, Mateusz Arseniuk, Patryk Dejnek, Bartek Skorupa, Eryk Gołębiowski, Sebastian Flont, Filip Zarek, Sebastian Kalisiewicz, Kuba Oleszczuk. Chłopcy dali z siebie wszystko i przy emocjonującym dopingu naszych kibiców zajęli I miejsce, wygrywając mecze z internatem ZST, Bursą Szkolną, a w meczu finałowym z Internatem ZSCKR w Okszowie.

Profilaktyczny październik w internacie

Październik w internacie przebiegał pod hasłem profilaktyki. Na początku miesiąca mieszkańcy internatu na zajęciach stworzyli "Stefana". Podczas wspólnego tworzenia kościotrupa wychowankowie poznali skutki nałogu tytoniowego. Na co dzień stojąc na internackim holu "Stefan" zachęca młodzież do życia wolnego od nałogów.

Kolejnym działaniem profilaktycznym skierowanym głównie do dziewcząt były zajęcia dotyczące samobadania piersi w związku z tym, że październik już od 1985 roku jest miesiącem świadomości raka piersi, a od 2008 roku w dniu 15 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet w Polsce.

Otrzęsiny w internacie 2022

Nowi mieszkańcy internatu mogą się już czuć pełnoprawnymi członkami społeczności, gdyż 10 października zostały oficjalnie otrzęsione. Imprezę poprowadziła uczennica Kinga Kaczmarzewska oraz inni mieszkańcy internatu – pod kierownictwem pani Beaty Kondrasiuk, pani Agaty Włodarczyk.

Zanim "kociaki" złożyły uroczyste przyrzeczenie, musiały przejść szereg konkurencji wymyślonych przez starszych kolegów i koleżanki. Wymagały one od nich sprawności fizycznej i psychicznej, a przede wszystkim poczucia humoru. Finałem otrzęsin było ślubowanie, które przypieczętowało przyjęcie nowych uczniów do grona wspólnoty internackiej. Wszyscy nowi mieszkańcy otrzymali słodkie upominki.

Turniej tenisa stołowego

W miesiącu wrześniu tradycyjnie w internacie zorganizowano integracyjny turniej tenisa stołowego. Do rywalizacji zgłosiło się 18 zawodników i zawodniczek, którzy rozegrali mecze każdy z każdym. W ostatecznej kwalifikacji I miejsce zajął Bartosz Lewandowski, II miejsce przypadło Pawłowi Huzarkowi, natomiast na III pozycji uplasował się Bartek Skorupa. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkich uczestnikom dziękujemy i zapraszamy do rywalizacji w kolejnych zawodach.

Dzień Chłopaka w internacie

W dniu 29 września 2022 r. odbyło się spotkanie integracyjne mieszkańców internatu z okazji Dnia Chłopaka. Dziewczęta oprócz życzeń przygotowały dla swoich kolegów wiele ciekawych zabaw np. wiązanie krawata, zaplatanie warkocza czy wykonywanie perfekcyjnego makijażu. Chłopcy z wielką chęcią brali udział w konkurencjach i wykazali się dużym poczuciem humoru. W czasie spotkania ogłoszono wyniki plebiscytu przeprowadzonego wśród dziewcząt. Miano Najsympatyczniejszego Chłopaka Internatu otrzymał Bartek O. Koleżanki doceniły go za kulturę osobistą, szczery uśmiech oraz uczynność. Na zakończenie każdy chłopak dostał słodki upominek.

Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych
im. ks. Stanisława Staszica