Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych im. ks. Stanisława Staszica w Chełmie

Sportowa Liga Internatów - warcaby

1 marca 2023r. odbyło się kolejne spotkanie młodzieży chełmskich internatów. Tym razem zawodnicy, zarówno chłopcy jaki i dziewczęta, zmierzyli się w rozgrywkach warcabowych. Do turnieju zgłosili się przedstawiciele internatów ZST, IV LO, ZSEiT oraz ZSCKR w Okszowie. Po rozegraniu meczy każdy z każdym wyłoniono zwycięzców. W kategorii dziewcząt nasza reprezentantka Agnieszka Mazurek zajęła I miejsce, natomiast wśród chłopców Eryk Gołębiowski uplasował się na miejscu III.

Uczestnikom zawodów dziękujemy za sportową rywalizację i gratulujemy sukcesów.

Sportowa Liga Internatów - tenis stołowy

8 grudnia w gościnnej sali gimnastycznej ZSBiG odbyła się kolejna odsłona Sportowej Ligi Internatów. Tym razem reprezentacje internatów ZST, ZSBiG, IV LO i ZSEiT oraz bursy szkolnej rywalizowały w tenisie stołowym. Nasz internat reprezentowali Bartosz Lewandowski i Kacper Kaczmarek wspierani przez wierną grupę kibiców. Po zaciętej rywalizacji nasi wychowankowie zajęli pierwsze miejsce w turnieju pokonując reprezentacje internatów ZSBiG (II miejsce), IV LO (III miejsce), ZSCKR w Okszowie ZST oraz bursy szkolnej.

Gratulujemy Bartoszowi i Kacprowi zwycięstwa, a kibicom dziękujemy za wspieranie naszych zawodników.

Mikołajki w internacie

6 grudnia w godzinach popołudniowych tradycyjnie do mieszkańców naszego internatu przyszedł Mikołaj. Wychowankowie tłumnie przyszli na spotkanie z tym wyjątkowym gościem. W tym roku Mikołaj przygotował dla nich różne zadania. Dzięki nim mieszkańcy mogli lepiej poznać siebie nawzajem oraz wykonać prace na rzecz kolegów czy swojego pokoju. Wszyscy wychowankowie byli bardzo grzeczni i otrzymali słodki upominek od Św. Mikołaja.

Spotkanie przygotował Samorząd Internatu pod opieką p. Agaty Włodarczyk i p. Moniki Gębickiej.

Mikołajowi dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy za rok.

Sportowa Liga Internatów

Zwycięstwo w turnieju piłki nożnej Sportowej Ligi Internatów

W dniu 17.11.2022 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 5 odbył się turniej piłki nożnej chłopców rozegrany w ramach Sportowej Ligi Internatów. Uczestniczyły w nim drużyny z Bursy oraz internatów IV LO, ZST, ZSCKR i ZSEiT. Nasz internat reprezentowali: Bartosz Lewandowski, Kacper Kaczmarek, Mateusz Arseniuk, Patryk Dejnek, Bartek Skorupa, Eryk Gołębiowski, Sebastian Flont, Filip Zarek, Sebastian Kalisiewicz, Kuba Oleszczuk. Chłopcy dali z siebie wszystko i przy emocjonującym dopingu naszych kibiców zajęli I miejsce, wygrywając mecze z internatem ZST, Bursą Szkolną, a w meczu finałowym z Internatem ZSCKR w Okszowie.

Profilaktyczny październik w internacie

Październik w internacie przebiegał pod hasłem profilaktyki. Na początku miesiąca mieszkańcy internatu na zajęciach stworzyli "Stefana". Podczas wspólnego tworzenia kościotrupa wychowankowie poznali skutki nałogu tytoniowego. Na co dzień stojąc na internackim holu "Stefan" zachęca młodzież do życia wolnego od nałogów.

Kolejnym działaniem profilaktycznym skierowanym głównie do dziewcząt były zajęcia dotyczące samobadania piersi w związku z tym, że październik już od 1985 roku jest miesiącem świadomości raka piersi, a od 2008 roku w dniu 15 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet w Polsce.

Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych
im. ks. Stanisława Staszica
ul. Jagiellońska 29
22-100 Chełm 
Szkoła: tel. (82) 563 28 38
Internat: tel. (82) 563 21 17
Sekretariat: 7:30-15:30
sekretariat@zseit-chelm.pl

librusfbytemail

Dyrektor:
tel. (82) 560 51 50
dyrektor1@zseit-chelm.pl
Wicedyrektor:
tel. (82) 563 09 45
wicedyrektor@zseit-chelm.pl
Kierownik administracji:
kierownik@zseit-chelm.pl

teamsbipckziu