Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych im. ks. Stanisława Staszica w Chełmie

Lata 2015 - 2018

Rok 2015

• udział Samorządu Uczniowskiego w miejskim konkursie na „Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową” – opiekunowie: Marta Chrostek, Janusz Iwanicki;
• uczeń Aleksander Wilk zajął indywidualnie II miejsce w Powiatowym Młodzieżowym Turnieju Motoryzacji – opiekun Mirosław Winnikajtis;
• udział grupy młodzieży w II Chełmskim Półmaratonie z Duchem Bieluchem – opiekunowie: Marta Chrostek, Janusz Iwanicki;
• wycieczka dydaktyczna dla uczniów klas spedycyjnych do Centrum Logistycznego PKP Cargo w Małaszewiczach – opiekunowie: Grzegorz Korba, Sławomir Kozioł, Katarzyna Karamać, Mariusz Oszust;
• wycieczka edukacyjna dla uczniów klas górniczych do Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie – opiekun Sławomir Padowski;
• udział grupy 5 osób z klasy 3 S w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej w Parczewie – opiekun Janusz Sidorczak;
• wycieczka edukacyjna dla uczniów klas górniczych do kopalni węgla kamiennego „Guido”- opiekun Szymon Pytlowany;

Rok 2016

• uczeń Mateusz Gilewicz został stypendystą Prezesa Rady Ministrów;
• drużyna dziewcząt zajęła II miejsce w Miejskiej Licealiadzie piłki ręcznej – opiekun Sylwester Świś;
• wycieczka dydaktyczna dla uczniów klasy 3 S do Urzędu statystycznego w Chełmie – opiekun Iwona Oszust;
• organizacja w internacie I edycji Międzyinternackiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Lirycznej „Zrozumieć świat… Dekalog młodego człowieka…” – organizatorzy: Agnieszka Baran, Małgorzata Winkiewicz, Agata Włodarczyk, Beata Kondrasiuk;
• dwie drużyny uczniów w składzie: Dorian Radko, Sebastian Feret, Aleksander Wilk, Mateusz Jezierski, Damian Świerczyński, Radosław Waluch zajęły III miejsce zespołowo i VI indywidualnie w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego organizowanym przez WORD w Chełmie – opiekunowie: Ewa Milaszkiewicz, Mirosław Winnikajtis;
• akcja charytatywna - zbiórka nakrętek na rzecz Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie - organizator Beata Kondrasiuk;
• uhonorowanie Katarzyny Karamać Medalem „Pro Patria”;
• realizacja projektu historycznego: Szlakiem Niezłomnych w ramach którego zorganizowano spotkanie uczniów z weteranami II wojny światowej członkami Armii Krajowej: Wacławem Prystupą, Władysławem Prystupą, Stanisławem Dubajem, Alfredem Kowalczukiem, Marianem Kamińskim, Marianną Waldowską wdową po członku AK Zbigniewem Waldowskim oraz Markiem Franczakiem synem Józefa Franczaka ps „Lalek” – koordynatorzy projektu: Katarzyna Karamać, Beata Szabat Kudyba, Marta Pągowska;
• udział klasy 3 S realizującej szkolenie proobronne w Marszu Pamięci Sybiraków – opiekun Katarzyna Karamać;
• w ramach zrealizowanego projektu historyczno – edukacyjnego: Pedagogika Pamięci, odbyła się wycieczka edukacyjna Szlakiem Holocaustu: Sobibór, Synagoga we Włodawie, Muzeum na Majdanku oraz spotkanie uczniów klasy 4 Gp z panem Janem Dąbskim członkiem rodziny odznaczonej medalem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata” – opiekunowie: Katarzyna Karamać, Małgorzata Kołodziejczyk;
• udział uczniów klas maturalnych w corocznej pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę – organizator Renata Borysiuk;
• wycieczka edukacyjna do Muzeum Powstania Warszawskiego – opiekunowie: Katarzyna Karamać, Marta Pągowska, Jarosław Wójcicki, Mariusz Oszust;
• szkolenie dla uczniów klas trzecich i czwartych zorganizowane przez firmę Sonel z zakresu pomiarów w instalacjach elektrycznych – opiekun Mariusz Oszust;
• uczeń Marcin Chrzanowski zajął III miejsce w Rejonowej Licealiadzie w tenisie stołowym indywidualnie, drużyna chłopców zajęła drużynowo III miejsce – opiekun Jacek Siry;
• odbyła się Miejska Licealiada w tenisie stołowym w której indywidualnie I miejsce zajął uczeń Marcin Chrzanowski, drużyna dziewcząt i chłopców została sklasyfikowana na miejscu IV – opiekun Mariusz Półtorak;
• uhonorowanie Katarzyny Karamać Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Mariusza Półtoraka Brązowym Krzyżem Zasługi;
• zajęcie 8 miejsca przez ucznia Rafała Kwiatosza w Finałach wojewódzkiej Licealiady w pływaniu (50 m st. klasyczny) – opiekun Mariusz Półtorak;
• XXVII Międzynarodowy Bieg Niepodległości II miejsce chłopców, IV miejsce w klasyfikacji ogólnej szkół ponadgimnazjalnych – opiekun Mariusz Półtorak;
• zorganizowano I edycję szkolnego konkursu poezji i pieśni patriotycznej – organizatorzy: Katarzyna Karamać, Agnieszka Baran, Małgorzata Winkiewicz;
• zajęcie I miejsca drużyny chłopców w Miejskiej Licealiadzie w badmintonie – opiekun Sylwester Świś;
• odbyło się spotkanie opłatkowe uczniów klas mundurowych z weteranami chełmskiego oddziału ŚZŻ AK oraz podsumowano projekt historyczny: Szlakiem Niezłomnych: nagrodzono wyróżniających się uczniów: Kingę Raczkowską za „List do Lalka” , Sylwestra Kapluka za fotoreportaż z projektu – organizatorzy: Katarzyna Karamać, Beata Szabat Kudyba, Marta Pągowska;
• w ramach współpracy z Chełmskim Oddziałem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej grupa uczniów realizujących szkolenie proobronne wzięła udział w uroczystościach rocznicowych wprowadzenia stanu wojennego oraz odsłonięcia na ścianie chełmskiego więzienia tablicy pamiątkowej poświęconej represjonowanym członkom chełmskiej Solidarności – opiekunowie: dyrektor szkoły Jarosław Wójcicki, Katarzyna Karamać;

Rok 2017

• zmiana nazwy szkoły na Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych;
• 20 czerwca – zmarł wicedyrektor szkoły Mariusz Oszust;
• wicedyrektorem szkoły został Tomasz Dąbrowski, funkcję tę pełnił do 31 sierpnia 2018 r.;
• uczennica Paulina Kręnt zajęła III miejsce w Chełmskim Konkursie Kolęd i Pastorałek: „Pójdźmy wszyscy do stajenki…” – opiekun Renata Borysiuk;
• udział uczniów w Ogólnopolskiej Akcji: Pocztówka do Pana Sienkiewicza – opiekunowie: Beata Szabat Kudyba, Maria Sobipan;
• szkoła otrzymała certyfikat „Lubelskiej Szkoły z Życiem” za udział w ogólnopolskiej akcji pozyskiwania dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych pod nazwą #KOMÓRKOMANIA# - koordynatorzy akcji: Barbara Czyż, Monika Gębicka, Aleksandra Klajnert, Elżbieta Samulak;
• udział młodzieży w kolejnej edycji Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych Pomaturalnych ph. „Młoda Krew Ratuje Życie”’ – 53 krwiodawców oddało łącznie 54350 ml krwi – opiekun Katarzyna Śliwińska - Koguciuk;
• organizacja i zbiórka karmy na rzecz Stowarzyszenia Chełmska Straż Ochrony Zwierząt - opiekun Marta Chrostek;
• drużyna koszykówki chłopców zajęła II miejsce w Turnieju o Puchar Dyrektora II LO – opiekun Mariusz Półtorak;
• zajęcie III miejsca przez drużynę chłopców w Rejonowej Licealiadzie w piłce ręcznej – opiekun Sylwester Świś;
• zajęcie przez drużynę uczniów III miejsca w V Powiatowym Konkursie Wiedzy o Powiecie Chełmskim – opiekun Katarzyna Śliwińska – Koguciuk;
• wystawa fotograficzna „Mundurówka w obiektywie – 17 lat innowacji mundurowych” zorganizowana w Chełmskiej Bibliotece Pedagogicznej – organizatorzy: Beata Szabat Kudyba, Marta Pągowska, Małgorzata Kołodziejczyk, Grzegorz Korba;
• udział uczennic: Martyny Poleszak i Kamili Wąsik w XXI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej – opiekunowie: Renata Borysiuk, ks. Emil Skrobowski;
• udział uczennic: Kingi Raczkowskiej i Klaudii Ozon w Olimpiadzie Historycznej Wiedzy o Solidarności – opiekun Mariola Szynal;
• udział reprezentacji internatu w II Międzyinternackim Konkursie Recytatorskim Poezji Lirycznej pod hasłem: „Rozumieć siebie i innych – wiara, nadzieja, miłość” – opiekunowie: Agnieszka Baran, Agata Włodarczyk, Monika Gębicka, Małgorzata Winkiewicz;
• odbyła się I edycja szkolnego konkursu „Matematyka po angielsku” – organizatorzy: Marta Chrostek, Oliwia Kosarska;
• zajęcie II miejsca w Półfinale Wojewódzkiej Licealiady w koszykówce chłopców i awans do Finału Wojewódzkiego – opiekun Mariusz Półtorak;
• drużyna uczniów: Michał Gruszka, Jakub Sadowski, Radosław Jędruszczak, Wiktor Kiełbasa zajęła V miejsce w klasyfikacji drużynowej w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – opiekun Mirosław Winnikajtis;
• udział uczniów w miejskim konkursie „Chełm w komie” – opiekunowie: Marta Chrostek, Janusz Iwanicki;
• zajęcie III miejsca w Miejskiej Licealiadzie w piłce nożnej przez drużynę dziewcząt – opiekun Jacek Siry;
• udział grupy uczniów w międzynarodowej konferencji „Nowy model opieki nad zwierzętami” – opiekun Oliwia Kosarska;
• drużyna uczniów: Radosław Jędruszczak, Jakub Sadowski, Marcin Szaniawski zajęli III miejsce w zawodach sportowo - obronnych „Sprawni jak żołnierze” – eliminacje okręgowe województwa Lubelskiego – opiekun Henryk Józiuk;
• uczennice: Kinga Raczkowska, Klaudia Ozon, Marlena Szczygieł zajęły III miejsce w eliminacjach okręgowych województwa Lubelskiego zawodów sportowo - obronnych „Sprawni jak żołnierze” oraz VII miejsca w eliminacjach wojewódzkich - opiekun por Henryk Józiuk;
• spotkanie autorskie z pisarką Katarzyną Archimowicz pod hasłem „Rozczytajmy się w wakacje …” – organizatorzy: Agnieszka Baran, Agata Włodarczyk, Małgorzata Kołodziejczyk;

Rok 2018

• wicedyrektorem szkoły został Daniel Samulak;
• uczeń klasy 3 L Michał Pożarowszczyk został stypendystą Prezesa Rady Ministrów;
• drużyna chłopców w składzie: Bartłomiej Borek, Jacek Czajka, Patryk Dudek, Mateusz Galant, Dawid Germański, Mateusz Goleń, Dawid Gruszka, Grzegorz Koczura, Jakub Mrozik, Marcin Rusak wzięła udział w finałach Wojewódzkiej Ligi Lekkoatletycznej zajmując 6 miejsce - opiekun Mariusz Półtorak;
• uczeń Michał Łysomirski został Mistrzem Polski juniorów w zapasach;
• uczniowie: Kordian Krzeszowiec i Mikołaj Hetman zajęli I i II miejsce w konkursie historycznym „Drogi do Niepodległej” zorganizowanego przez Klub Wojskowy Jednostki Wojskowej 1230 w Chełmie – opiekun Katarzyna Karamać;
• drużyna chłopców w składzie: Bartłomiej Borek, Jacek Czajka, Patryk Dudek, Jakub Giangreco, Mateusz Goleń, Dawid Palonka, Bartłomiej Sokół zajęła IX miejsce podczas
finału Wojewódzkiej Licealiady w drużynowych biegach przełajowych – opiekun Mariusz Półtorak;
- finalistami XIX – tej edycji szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie ks. Stanisławie Staszicu zostali uczniowie klasy 1 SLo: Eliza Jaskowiec, Laura Faron i Sara Młynarczyk – organizatorzy: Katarzyna Karamać, Aleksandra Klajnert – Dudek;
• odbyła się Rejonowa Liga Lekkoatletycznej Licealiady, drużyna chłopców w składzie: Bartłomiej Borek, Jacek Czajka, Patryk Dudek, Mateusz Galant, Dawid Germański, Mateusz Goleń, Dawid Gruszka, Konrad Lutruk, Kamil Mękal, Jakub Mrozik, Marcin Rusak, Bartłomiej Sokół, Karol Stańczuk zajęli II miejsce i awansowali do finału wojewódzkiego, zaś drużyna dziewcząt w składzie: Martyna Jaworska, Kamila Łopąg, Natalia Pliżga, Julia Polak, Emilia Rydz – miejsce VI - opiekunowie: Mariusz Półtorak, Jacek Siry;
• podczas Rejonowej Licealiadzie w piłce siatkowej plażowej dziewcząt IV miejsce zajęły Patrycja Radko i Honorata Marcinek - opiekun Sylwester Świś;
• w ramach Jubileuszu 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w szkole zrealizowano szereg zadań:
• okolicznościowa dekoracja na holu głównym „100 lat NIEPODLEGŁEJ” – realizatorzy: Katarzyna Karamać, Barbara Czyż, Vladyslava Khoinski,
• bieg terenowy dla klas realizujących innowację mundurową pod hasłem „Nasza Niepodległa” – opiekunowie: por Henryk Józiuk, Sylwester Świś,
• konkurs wiedzy historycznej „Polacy w walce o niepodległość”, laureatami zostali: Kordian Krzeszowiec, Mikołaj Hetman, Monika Cieślik i Julia Polak – opiekun: Barbara Czyż,
• hapenning – spotkanie z uczniami klasy 2 szkoły podstawowej Razem pod opieką Anny Gawron – opiekunowie: Katarzyna Karamać, Małgorzata Zosiuk, Vladyslava Khoinski,
• akademia w wykonaniu uczniów klasy 1 SLo – realizatorzy: Katarzyna Karamać, Vladyslava Khoinski, Krzysztof Pawlik,
• odśpiewanie hymnu państwowego w ramach ogólnopolskiej akcji – opiekun: Marta Chrostek,
• wieczornica patriotyczna i konkurs poezji patriotycznej – opiekunowie: Agnieszka Baran, Agata Włodarczyk;

Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych
im. ks. Stanisława Staszica
ul. Jagiellońska 29
22-100 Chełm 
Szkoła: tel. (82) 563 28 38
Internat: tel. (82) 563 21 17
Sekretariat: 7:30-15:30
sekretariat@zseit-chelm.pl

librusfbytemail

Dyrektor:
tel. (82) 560 51 50
dyrektor1@zseit-chelm.pl
Wicedyrektor:
tel. (82) 563 09 45
wicedyrektor@zseit-chelm.pl
Kierownik administracji:
kierownik@zseit-chelm.pl

teamsbipckziu